طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی جزو کارهایی است که بسیاری از افراد و مغازه‌داران در فکر راه‌اندازی آن هستن. اما معمولا صاحبان کسب و کارهای فیزیکی تخصص و مهارتی در حوزه فضای آنلاین ندارن. سعی می‌کنیم در ادامه به شما چند موضوع مهم رو معرفی کنیم تا زمانی که قصد داشتین در این مورد کاری انجام بدین بدونین که از کجا و چگونه شروع کنین؟

چرا طراحی سایت فروشگاهی؟

نیاز به سایت فروشگاهی رو در موارد مختلفی می‌تونین مشاهده کنین.

  • جذب مشتریان بیشتر
  • ارسال محصولات به موقعیت جغرافیایی خارج از محدوده
  • گسترش کسب و کار
  • کاهش درآمد
  • تلاش برای کسب درآمد بیشتر
  • و…

این‌ها اصلی‌ترین نیازهای مدیران کسب و کار برای طراحی سایت فروشگاهی است.

 

قدم اول برای طراحی سایت فروشگاهی داشتن شخص متخصص و کارشناس جهت مشاوره گرفتن است. تصور کنین که شما تو حوزه فعالیت خود تجربه و تخصص چند ساله دارین، شخصی که تازه به این حوزه وارد بشه، می‌تونه از تخصص و مهارت شما در این جهت بهره ببرده و موقعیت خودش و کسب و کارش را ارتقا بده.

پیش نیاز لازم

برای راه‌اندازی سایت فروشگاهی چند پیش نیاز رو باید تامین کنین. نیاز به داشتن انبار، سیستم و سرویس ارسال، داشتن قدرت مالی جهت خرید و از همه مهم‌تر اعتمادسازی بین مشتریان.

این‌ها موارد فیزیکی جهت راه‌اندازی سایت هستن که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اما مواردی مربوط به سایت نیازه که عبارت است از قالب، سیستم پرداخت، جزئیات محصول، نظرات کاربران و سبد خرید. این موارد رو ایجاد کنین و کار خود رو شروع کنین.

قالب یا طراحی

نکته حائز اهمیت در مورد شیوه نمایش سایت فروشگاهی قالب و یا طراحی با استفاده از کد نویسی است. این مورد با توجه به نیاز و میزان بودجه شما قابل اجرا و پیاده‌سازی است. اگر قالب‌های آماده نیاز شما را برطرف نمی‌کنه می‌تونین از مجموعه طراحی سایت خود بخواهین سایت را با توجه به نیازتون طراحی کنن. البته در نظر داشته باشین برای کد نویسی هزینه‌ای بیشتر باید بپردازین. البته در طراحی هر شکل و طرحی که بخواهین قابل پیاده سازی هست.

محتوای محصولات

سایت فروشگاهی نیاز به دو نوع محتوا داره:

  1. محتوای وبلاگ
  2. محتوای محصول

شاید محتوای وبلاگ برای همه سایت‌های فروشگاهی نیاز نباشه، اما محتوای محصول را حتما باید استفاده کنین. سایت فروشگاهی رسالتش فروشه پس باید تصاویر و توضیحاتی برای محصولاتش داشته باشه.

روش‌های پرداخت

برای پرداخت چند روش رو می‌تونین به کار ببرین. پرداخت در محل، پرداخت با سیستم پرداخت و واریز به شماره کارت. روی این موضوع فکر کنین. روش پرداخت درب منزل سایت شما باعث می‌شه که اعتماد مشتریان بیشتر بشه. معمولا در اوایل راه‌اندازی فروشگاه از سرویس پرداخت در محل استفاده می‌شه. روش‌های دیگر نیز مرسوم و قابل پیاده سازی هست. با توجه به سیاست و نیاز خود از اون‌ها استفاده کنین.

سیستم پرداخت

برای این موضوع سیستم‌های پرداخت متنوعی موجود هست. به صورت کلی می‌تونین از سیستم پرداخت به صورت درگاه مستقیم و هم سیستم پرداخت به صورت درگاه واسط استفاده کنین.

درگاه مستقیم

تو این روش باید به صورت مستقیم با بانک در ارتباط باشین. به همین منظور نیاز هست که مدارکی از مالکیت و … رو به بانک ارجاع بدین و بعد از مدتی که بررسی‌ لازم انجام شد، این سیستم در اختیار شما قرار می‌گیره. با خوندن این صفحه مراحل دریافت درگاه رو مطالعه کنین.

درگاه واسط

تو این روش به سرعت می‌تونین درگاه رو در اختیار داشته باشین و نیاز به ارسال مدارک و صرف زمان طولانی نیست. سیستم‌های درگاه واسط به شما سرویس می‌دهن و در ازای اون از مبلغ هر تراکنش مبلغی رو دریافت می‌کنین. زرین پال، پی پال و … نمونه‌ای از درگاه واسط هستن.

انبار

محلی به عنوان انبار جهت نگه‌داری کالا و محصولات نیاز هست. بسیاری از فروشگاه‌ها برای محصولات خود انبار دارن و نیاز به انبار دیگری ندارن. اون‌ها می‌تونن از یک انبار استفاده بهینه داشته باشن.

سرویس ارسال

مورد دیگر تو فروشگاه اینترنتی استفاده از روش‌های مرسوم برای ارسال است. ارسال به وسیله پست، تیپاکس و یا دیگر سرویس‌ها با توجه به نوع خدمات و تعرفه خدماتشان می‌تونن برای شما مناسب باشن.

چند روش رو امتحان کنین و بعد از اون بهترین روش رو برای خود انتخاب کنین. سعی کنین که نسبت به نوع محصولتون خدمت مناسب با نیازتون رو انتخاب کنین. سپس می‌تونین با شرکت مناسب قرارداد ببندین و با خیال راحت با اون کار کنین.

قدرت مالی

خرید و انبار کردن محصولات و همچنین ماندگاری اونن قدرت مالی نسبتا بالایی رو طلب می‌کنه. تصور کنین که محصولی رو بخرین و انبار کنین، ممکن است چند ماه طول بکشه تا اون محصول به فروش برسه. این مورد نیازمند توان مالی هست.

اعتماد سازی

این قست مهم‌ترین بخش در ارتباط با کاربر هست. تا زمانی که نتونین اعتماد مشتریان رو جلب کنین و اون‌ها رو مجاب به خرید کنین، همه زحماتی که انجام دادین نتیجه‌ای براتون نخواهد داشت. برای جلب اعتماد کاربران چند مورد که می‌تونه برایتون مفید باشه به این شرح بیان می‌شه:

  • تعامل با کاربر و پاسخ دهی سریع به مشتریان
  • راستگویی و صداقت داشتن در توضیح محصولات

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه